• nowoczesne kuchnie<br>wysoka jakość
 • kuchnia dla każdego<br>
 • meble ekspozycyjne<br>
 • Projekty 3D <br> w cenie

Meble kuchenne na zamówienie Małopolska, Śląsk

zapytaj o szczegółyProjektujemy, produkujemy i montujemy meble u klienta.

Etapy działania:

 1. Pomiar i wycena u klienta, doradztwo - bezpłatnie
 2. Przygotowanie projektu komputerowego
 3. Podpisanie umowy
 4.  Produkcja kuchni w naszym warsztacie w Tarnawie Dolnej 40km od Krakowa, 50 km od Bielska Białej
 5. Czas produkcji kuchni 3-5 tygodni
 6. Montaż kuchni u klienta 1-2 dni

Projektowanie kuchni:

Funkcjonalne zaplanowanie kuchni jest bardzo ważne dla ergonomii pracy, wygody przyszłego użytkownika i powinno być traktowane na równi z kryterium estetyki, a być może nawet jest ważniejsze. Planowanie kuchni należy już zacząć na etapie remontu domu czy mieszkania albo ich budowy - ważne jest m.in. odpowiednie rozplanowanie przyłączy, zaplanowanie miejsca, w którym wystąpią płytki, określenie wysokości parapetów. Poniżej przedstawiamy wybrane zagadnienia z zakresu projektowania kuchni.

Określenie stylu i kolorystyki:

Określenie stylu i kolorystyki kuchni jest pierwszym etapem procesu projektowania. Wybór kolorów powinien być zdeterminowany m.in. położeniem okna względem stron świata.
Dla małych kuchni dogodny jest wybór jasnej kolorystyki, która optycznie powiększa pomieszczenie. Daje to również doskonałe rezultaty przy małym oknie kuchennym i przy położeniu okna od północy - choć preferowane, to jednak daje mało światła dziennego. Warto również pamiętać, że z kolei w słonecznej, dobrze oświetlonej kuchni lepiej unikać powierzchni z połyskiem, które mogą powodować nieprzyjemne odbicia i razić w oczy. Za to w takiej kuchni można sobie pozwolić na ciemniejsze ściany i meble.

Jeśli chodzi o styl kuchni, to do wyboru są:

Kuchnie retro - rustykalne, angielskie, prowansalskie - dominują tu drewno, rzeźbione listwy, witraże, stylowe dodatki, a sprzęt AGD jest zabudowany i niewidoczny     
Kuchnie nowoczesne - proste formy, łączenie materiałów: drewna, folii, laminatu, metalu; duża funkcjonalność, praktycznie nieograniczone możliwości

Kuchnie high-tech - „laboratorium kuchenne”, w którym dominują barwy chłodne, a najczęściej wykorzystywanym materiałem jest metal i szkło; często uwidocznione są wysoko zautomatyzowane sprzęty AGD     

Wysokość blatów:

Poziom blatu roboczego powinien być dopasowany do wysokości użytkownika.

Przy ugiętym ramieniu odległość między łokciem a blatem powinna wynosić 10-15 cm. Zalecana wysokość blatów w kuchni: 89-91 cm do pracy na stojąco, 70-75 cm do spożywania posiłków, 110-115 cm w przypadku barku. Należy zwrócić uwagę, że różne czynności wymagają różnej wysokości blatu roboczego. Pod względem ergonomii pracy najlepiej, gdy płyta do gotowania jest niżej od blatu roboczego.

Przewaga szuflad nad półkami:

Dobrym rozwiązaniem jest rezygnacja z półek w szafkach dolnych.
Półka wymaga schylania, klękania, a nawet wyciągania części zawartości na podłogę.
Szuflady gwarantują wygodny wgląd i optymalny dostęp.
Warto wybrać szuflady z pełnym wysuwem - zapewniają one pełen wgląd do ich zawartości.

Powierzchnia robocza:

Warto zaplanować odpowiednią powierzchnię blatu roboczego w kuchni.

W strefie przygotowywania znajduje się właściwy blat roboczy w kuchni. Ten obszar między zlewozmywakiem a płytą do gotowania powinien być odpowiednio duży i dobrze oświetlony.
Zalecana minimalna szerokość blatu to 90 cm.

Oświetlenie:

Oświetlenie w kuchni buduje odpowiednią atmosferę, podkreślając styl kuchni oraz uwypuklając niektóre jej elementy, a także wpływa na warunki pracy. Punkty świetlne powinny być zaplanowane jako oświetlenie centralne, np. nad stołem lub pośrodku pomieszczenia, oraz jako światło pomocnicze - nad blatem roboczym i w okolicy miejsc, w których często wykonywane są kuchenne czynności: przy zlewie, nad blatem roboczym i płytą grzejną (często będzie to oświetlenie wmontowane w okap).

Organizacja wnętrza szafek:

Warto przemyśleć organizację wnętrza szuflad.
Pomocne są podziałki i wkłady dopasowane do funkcji szuflad.
Porządek jest częścią życia kuchennego!

Projekt komputerowy:

Wykonamy dla Państwa projekt komputerowy mebli kuchennych. Fotorealistyczna wizualizacja daję możliwość obejrzenia mebli zanim dojdzie do produkcji. Na tym etapie weryfikowane są rozwiązania i wprowadzane poprawki.

Produkcja mebli

Nasze meble produkujemy 40km od Krakowa. Nasz warsztat wyposażony jest w nowoczesny park maszynowy do produkcji mebli. Doświadczona kadra stolarzy sprosta każdemu wyzwaniu.

Produkujemy z takich materiałów:

 • płyta laminowana wiórowa - wykonywane z niej są korpusy szafek kuchennych, w bardziej ekonomicznych wersjach kuchni fronty meblowe. Płyty dostarczają nam Polscy dostawcy www.kronopol.pl oraz www.pfleiderer.pl Na tych stronach można zobaczyć dostępną kolorystykę płyt.
 • płyta fornirowana - są to płyty wiórowe lub mdf oklejone naturalną cienką warstwą drewna.  Mogą być oklejane też drewnem egzotycznym. Płyty te stosujemy przy produkcji frontów, mebli ekskluzywnych. Płyty takie są bejcowane, lakierowane. Lakierujemy na mat, pół połysk, połyskWzornik możemy zobaczyć na stronie dostawcy http://www.zagloba.com.pl/wzornik.html 
 • płyta mdf - płyty te lakierujemy lakierami kryjącymi mając do wyboru nieskończoną ilość kolorów. Uzyskujemy różne powierzchnie matowe, w połysku, strukturalne, metaliki, perliste. Stosuje się na produkcją frontów. Występuje też w wersji do gięcia na gięte elementy mebli.
 • drewno - wykorzystujemy do produkcji frontów frezowanych w kuchniach drogich. Ilość drewna jaka występuje na świecie imponuje http://www.zagloba.com.pl/wzornik.html Popularne w Polsce to dąb, buk, sosna.
 • ramki aluminiowe - ramki aluminiowe stosuje się głownie jako fronty do górnych szafek. Mamy wiele różnych profili dostępnych do wyboru oraz wypełnień szkieł kolorowych. Ramki te dostarcza nam http://zobal.com.pl/
 • Akcesoria meblowe - montujemy w naszym meblach okucia najlepszych producentów takich jak www.blum.pl, Hettich, GTV. Otrzymujemy dzięki temu gwarancje na te okucia które będą służyły w Państwa kuchniach przez wiele lat.
 • blaty kuchenny - mamy do wyboru blaty postformingowe (najbardziej popularne) kolorystyka dostępna na www.kronopol.pl oraz www.pfleiderer.pl oraz blaty z kamienia i konglomeratów o bardzo dobrych właściwościach estetycznych i dużej odporności ale niestety sporo droższych.

Montaż mebli kuchennych

Wykonujemy montaż mebli kuchennych w Państwa mieszkaniach i domach. Termin montażu jest dopasowany do Państwa. Profesjonalni i mili montażyści działają szybko i sprawnie. Naszą zasadą jest by wszystkie możliwe obróbki wykonać na warsztacie natomiast na montażu wykonać tylko niezbędne. Dzięki temu znacznie skraca się czas montazu i nie absorbujemy Państwa cennego wolnego czasu.

Serwis

Dbamy o Państwa meble nie tylko do chwili zainkasowania zapłaty. świadczymy serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. Dzięki naszej bazie komputerowej jesteśmy w stanie otworzyć np. uszkodzony front po kilku latach i wyprodukować nowy. Wykonujemy też wszystkie przeróbki wynikające np. ze zmiany. stylu życia.SATIS Meble
Katarzyna Tomasz Kubas
Tarnawa Dolna 377
34-210 Zembrzyce
NIP: 5521692486 REGON: 364796586

Zamów Pomiar: 669 555 020